ترانس سه فاز

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن ترانس سه فاز :

ترانس سه فاز

ترانس سه فاز
فهرست صفحه

ترانسفورماتورهای سه فاز 1

هسته های یکپارچه 1

هسته مجزا 3

انتخاب هسته و ابعاد آن 4

تعیین تعداد دور سیم پیچ اولیه 7

بررسی سیم پیچی ترانسفورماتورهای 380/220 ولتی 8

تعیین تعداد دور سیم پیچ ثانویه 12

تعیین قطر سیم , سیم پیچ اولیه 12

ترانسفورماتورهای سه فاز

ترانسفورماتورهای سه فاز با کی تفاوت مثل ترانسفورماتورهای یک فاز هستند. در محاسبات ترانسفورماتورهای قدرت زیاد , علاوه بر مسایل مربوط به ترانسفورماتورهای یک فاز , مسایل ایمنی , اقتصادی , تعمیر و نگهداری , کنترل و … نیز وجود دارند.بدین منظور در تعیین پارامترهای ترانسفورماتورهای سه فاز به جای فرمول ها , نقش عمده را تجربه و آزمایش های مختلف به عهده می گیرد.

در این مجموعه ترانسفورماتورهای کم قدرت ( حدود چند کیلو وات ) را دنبال خواهیم کرد. در توان های کم از ترانسفورماتورهای سه فاز ممکن است , استفاده های یک فاز , دوفاز و سه فاز به عمل آید. بنابراین وجود سیم صفر در ترانسفورماتورهای سه فاز کم قدرت ضروری است.در اتصالات λ / λ , λ /Δ , Δ /À ,À/λ که بیشترین کاربرد را در فشار ضعیف صنعت برق دارند , از سیم صفر استفاده می شود. در بعضی مواقع مخصوصاً در بارهای متعادل یا در موارد اندازه گیری و اتصالات V/V از سیم صفر اصتفاده نمی شود. در ترانسفورماتورهای سه فاز از دو نوع هسته استفاده می شود. این دو نوع عبارتند از:

الف) هسته ای یکپارچه

ب) هسته ای مجزا

هسته های یکپارچه

در هسته های یکپارچه , سه سیم پیچ مربوط به سه فاز بر روی ستون های هسته کنار هم قرار می گیرند. گرمای ایجاد شده ناشی از تلفات ژولی سیم پیچ ها , بر روی یکدیگر اثر می گذارند ( گرمای متقابل ). اگر از سیم پیچ ها در هسته های یکپارچه , در حالت عادی بدون استفاده از وسایل خنک کننده استفاده شود لازم است برای جلوگیری از حرارت متقابل و خطرات ناشی از آن , چگالی جریان را کمتر انتخاب کرد در حالت عادی چگالی جریان را برای سیم های مسی با در نظر گرفتن توان ترانسفورماتور بین6/1 تا 2 ,A/mm² منظور می کنند. در صورتی که بتوانیم از وسایل خنک کننده مانند فن ها استفاده کرده یا ترانسفورماتورها را در داخل روغن , قرار دهیم , می توانیم چگالی جریان را تا 3A/mm² افزایش دهیم.

جهت دریافت فایل ترانس سه فاز لطفا آن را خریداری نمایید

لینک کمکی